ABB Başkanı Mansur Yavaş: Adeta bir kader seçimi

ABB Başkanı Mansur Yavaş: Adeta bir kader seçimi

Mansur Yavaş Atatürk Spor Salonu'nda geçtiğimiz gün gerçekleşen Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) 4. Yıl Projeleri Tanıtım Töreni'nde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 4. Yıl Projeleri Tanıtım Töreninde konuştu. Oldukça önemli açıklamalar yapan Mansur Yavaş 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine değindi.

Atatürk Spor Salonu'nda geçtiğimiz gün gerçekleşen Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) 4. Yıl Projeleri Tanıtım Töreni'nde konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş "Ülkemiz için adeta bir kader seçimine gidiyoruz. İşte, ülkenin hali ortada…'' dedi.

''ELLERİNDE METRO BETON ARIYORLAR''

2019 yılında yapılan seçimlerde siyasilerin söylediklerine değinen Başkan Mansur Yavaş kürsüde yaptığı konuşmasında "Ülkemiz için adeta bir kader seçimine gidiyoruz. İşte, ülkenin hali ortada… Ekonomik zorluklar her geçen gün artıyor. Soğan fiyatı artıyor, soğan satan esnafa terörist diyorlar. Pazarlarda fiyat artıyor, pazarcı esnafa terörist diyorlar. Marketlerde fiyat artıyor, marketçilere terörist diyorlar. Kendileri gibi düşünmeyen herkesi terörist, herkes düşman görüyorlar. Aynısını 2019 seçimlerinden öncede yapmışlardı. İstanbul kaybedilirse, Ankara kaybedilirse; 'Mekke düşer' dediler. 'Kudüs elden gider' dediler. 'Uçurumdan önceki son çıkış' dediler. “Zillet bela, Cumhur beka” dediler. Hatta daha da ileri gidip 'Mursi mi Sisi mi' dediler. Ama bizler seçimi kazandıktan sonra ne Mekke düştü, ne Kudüs elden gitti. Ne uçuruma yuvarlandık, ne de beka sorunumuz oldu. Kendisi de Mursi'den vazgeçip Sisi ile el sıkıştı." ifadelerine yer verdi.

ankara-deprem-2023-04-14t101829-558.jpg

''Gösteriş yok, dayatma yok'' diyen Mansur Yavaş "İcraatı dökülen beton zannedip bize duyulan güveni anlamıyorlar. Doğruluk, şeffaflık, adalet gibi değerler metrelerle ölçülmez. Hatırlarsanız sosyal yardımları kesecek demişlerdi. Biz bu yardımları kimseyi rahatsız etmeden çağdaş bir hale getirdik. Hemşehrilerimizi herkesin önünde gıda kolisi vermek suretiyle rencide eden sistemi kökten değiştirdik. Artık bir elin verdiğini diğeri görmüyor. Gösteriş yok, dayatma yok, rencide etmek yok, bir tüccarı zengin etmek yok. İşte bu bir şehrin baştan aşağı dayanışma projesidir. Türkiye’de de inşallah 15 Mayıs’tan sonra bu yardımları artırarak aynen devam edeceğiz." dedi.

''KADER SEÇİMİ''

''Başörtüsünü yasaklayacaklar'' şeklinde kullanılan ifadelere yanıt veren Mansur Yavaş "Başörtüsünü yasaklayacaklar, personeli işten çıkaracaklar demişlerdi, birileri daha da ileri gidip, ‘bunlar kazanırsa başörtülüler sokakta yürüyemeyecek hale gelir’ demişti. ABB dört yılın sonunda mutlu şehirler endeksinde bronz sertifika aldı. Üniversite memnuniyet araştırmasında dokuzuncu sıradan ikinci sıraya yükseldi. Ne personel işten atıldı ne de insanların inancına karışıldı. Tam aksine ayrımcı zihniyet ortadan kalktı. Şimdi seçimler yaklaşırken, aynı cümleleri bu sefer Türkiye’de yeniden yaymaya başladılar. 15 Mayıs’tan sonra tüm Türkiye’de bir aile olacağız. Hem askeri, hem polisi, memuru zorla siyasi mitinglere gitmek zorunda kalmayacak. Rant düzenleri bozulacak diye çekinenler bizler için beceremez yönetemez demişlerdi. Geçen yıl dünya belediye başkanları başkent ödülünün sahibi olduk." şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı'nda yer alan HÜD-PAR'dan bahseden Mansur Yavaş "Biz göreve gelirsek T.C. yazılarını devlet kurumlarından mı kaldıracağız? Bakın, Altılı Masa'daki partilerin hepsi belli. Bizim aramızda 'bölücü' diye ifade edilen bir tek parti yok. Ama sizin kendi listelerinizde 'Özerlik ve federasyon referandumu yapılmalı', 'Türk Bayrağı ismi bana problemli geliyor', 'Türk milleti tanımı kaldırılmalı' diyen HÜDA PAR'lılar var." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.