ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan 'Belediye'yi soymuşlar' açıklaması!

ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan 'Belediye'yi soymuşlar' açıklaması!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Nisan Ayı Meclis Toplantısı 5. Birleşimi'nde tartışma yaşandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Nisan Ayı Meclis Toplantısı 5. Birleşimi'nde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Lahit kapağı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddialarına değindi.

İddialar karşısında 2017 yılında yapılan ihaleden veriler paylaşan ABB Başkanı Mansur Yavaş "Buradan bütün Ankara huzurunda soruyorum. 2017 yılında yapılan bu pahalı ihaledeki fark kimin cebine gitti. Çalmışlar, hırsızlık etmişler, belediyeyi soymuşlar." dedi.

''ÇALMIŞLAR, SOYMUŞLAR''

Toplantıda Faaliyet Raporuna açıklamalarda bulunan ABB Başkanı Mansur Yavaş lahit kapağı ihalesinde usulsüzlük yapıldığını, 29 milyon liralık ihaleyi belediye iştirakine veriyormuş gibi yapıp özel bir şirkete pasladığı iddiaları hakkında konuşurken mecliste gerginlik meydana geldi.

İhalenin yapıldığı sırada bir önceki ihalenin yaklaşık bedelin baz alındığın dile getiren Başkan Mansur Yavaş "2017 yılında güncellenmiş fiyatla Lahit kapağı 773 lira. 4 sene sonra biz ihale yapmışız daha düşüğe. Aradaki fark kırma olduğu için nereye gitmiş? Belediyenin şirketi Metropol A.Ş'ye." ifadelerine yer verdi.

''YAŞINDAN UTAN''

Cümlelerine devam eden Başkan Mansur Yavaş "Buradan bütün Ankara huzurunda soruyorum. 2017 yılında yapılan bu pahalı ihaledeki fark kimin cebine gitti. Çalmışlar, hırsızlık etmişler, belediyeyi soymuşlar.“ ifadelerini kullandığı sırada ABB Meclis AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse arasında sert bir tartışma yaşandı.

Başkan Mansur Yavaş konuşması sırasında müdahale olanlara dönerek 'Hırsıza bağırırım, yaşından utan' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.