Akyurt Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor!

Akyurt Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor!

Akyurt Belediyesi Ankara Valiliği ile birlikte bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Tarihi Akyurt Merkez Camii çevresinde oluşturulacak meydan için Akyurt Belediyesi Ankara Valiliği ile birlikte bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Oluşturulacak yeni meydan içerisinde kütüphane, çay salonu, otopark ve derslik sosyal alanların oluşturulması planlanıyor.

Tarihi Akyurt Merkez Camii çevresinde oluşturulacak meydan için temel atma törenin bir çok isim bir araya geldi. Temel atma töreninde Ankara Valisi Vasip Şahin, Akyurt Kaymakamı Metin Selçuk, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Murat Yıldırım, MHP ve BBP İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Cemalettin Sarp, Yıldırım Mahallesi Muhtarı, STK temsilcileri bir araya gelirken birçok vatandaş törene eşlik etti.

AKYURTLU VATANDAŞLAR İÇİN BİR YENİ PROJE DAHA!

Törenin açılış konuşmasında davetlilere hitabeten konuşma gerçekleştiren projenin altında 30 araçlık bir otoparkın olacağını duyururken Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık “Merkez Cami, İlçemizdeki tescilli tarihi yapılardan en önemlisi. Yapılış tarihi 1919 yılına dayanıyor. Bugün Merkez Camii’nde 5’inci nesil namaz kılıyor. Burada özellikle güngörmüş büyüklerimizin bir arada vakit geçirebileceği bir projemizin olduğunu Valiliğimize ilettik ve makul buldular. Neticesinde de Merkez Camii ile ilgili olarak bir çalışma hazırladık. Altında 30 araçlık bir otoparkımız olacak. Üzerinde kütüphanemiz olacak. Cami cemaatinin çay içeceği, sohbet edeceği bir mekan olacak. Bunun yanı sıra iki adet dersliğimiz olacak. Merkez Camii’mizin oturumu 250 metrekare kadardır. Küçük bir cami olduğu için derslik noktasında sıkıntı yaşıyoruz. Bu avlu projesiyle birlikte derslik sıkıntısını da çözmüş olacağız. Merkez Camii geçmişten bugüne olduğu gibi bundan sonrasında da cemaati bir araya getiren bir mekan olmaya devam edecek inşallah. Sayın Valimize ve bürokratlarımıza bizlere verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Projenin yapımında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Akyurt’umuza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

Törende konuşma yapan bir diğer isim ise Ankara Valisi Vasip Şahin oldu. Şahin projenin hayırlı olmasını dilerken konuşmasında ''Akyurt’un en eski camisinin çevre düzenlemesiyle güzel bir başlangıç yapılmış olacak burada. Merkez Camii adı gibi merkezde bulunduğu için insanları bir araya getiren ve merkezde buluşturan bir cami olması hasebiyle güzel, küçük, şirin ama önemli bir cami. Çevresinin tanzim edilip, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebilir hale gelmesi de hepimiz açısından sevindirici. Buraya başlarken çorbada tuzumuz olsun demiştik. Valiliğimizin 3 milyon TL’lik katkısı ile başladık ama bunu 8 milyon TL’ye çıkardığımızın müjdesini de burada vermek istiyorum. 5 milyon TL daha ilave ettik. Böylece projenin yarısını biz karşılıyoruz. Projenin tüm Akyurtlulara hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.