Ankara Büyükşehir Belediyesinden 17 bin çiftçiye 50 Milyon TL  değerinde mazot desteği sağladı!

Ankara Büyükşehir Belediyesinden 17 bin çiftçiye 50 Milyon TL değerinde mazot desteği sağladı!

Ankara Büyükşehir belediyesi üreticiyi desteklemeye devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2018'den itibaren üreticiye destek vereceğini Ankara'yı Türkiye'nin en çok üreten şehri yapacağı iddiasında bulunmuştu. Geldiği günden beri üreticiye en büyük desteği sağlayan Mansur Yavaş son olarak çiftçilere mazot desteğinin kaç üreticiye ulaştığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkentli üreticilere desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak 17 bin çiftçiye toplam 50 milyon TL değerinde mazot desteğinde bulundu.
Türkiye'nin yerel bazda en kapsamlı mazot desteğini 2022 yılında gerçekleştiren ve traktörü olan 17 bin 717 üreticinin Başkent Kartına 34 milyon 656 bin TL yatırarak mazot desteğinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, üretimi desteklemeye 2023 yılında da devam ediyor.

YAVAŞ: "İSTİYORUZ Kİ ÇİFTÇİMİZ ÜRETSİN, ANKARA KALKINSIN

"Mazot desteğinin yatırılmaya başladığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Geçtiğimiz yıl sunduğumuz, ülkemizin yerel bazda en kapsamlı mazot desteğine bu yıl da devam ediyoruz. 17 bini aşkın üreticimize toplam 50 milyon lira tutarında mazot desteğinde bulunduk. Biz istiyoruz ki çiftçimiz üretsin, Ankara kalkınsın" dedi.

Üreticiler Mansur Yavaş'a teşekkürlerini iletti. 29 Nisan itibariyle Başkent kartlarına yatırılan tutarlar için Mansur Yavaş'a teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.