Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden İstihdama Katkı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden İstihdama Katkı!

Ankara Büyük Şehir Belediyesi ve Ankara Eczacılar odası birlikte organize ettiği ‘İstihdam Garantili Eczane Destek Personeli Eğitimi’ projesinde dersler başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacılar odasının düzenlediği proje kapsamında dersler başladı. İstihdamı arttırmak ve bir çok işsiz için iş fırsatı yaratmak amacıyla yeni bir uygulama başlatıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacılar Odası ile yapılan iş birliğiyle düzenlenen İstihdam Garantili Eczane Destek Personeli Eğitimi projesinde dersler başladı.

ankara-76.jpg

Eczacı İstihdam Edilecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacılık Odası verdiği eğitimler ile eczacılık mezunu üniversite mezunlarına iş imkanı ve istihdam amaçlanan dersler başladı.Yakın zamanda açılışı yapılacak Başkent Genç Akademi’de başlayan eğitimler 8 hafta sürecek. Eczanelerdeki eksikliklerin giderilmesi ve Başkentte istihdama katkı sağlaması amacıyla başlatılan proje kapsamında 100 kişiye eğitim veriliyor. 8 haftalık eğitimin sonunda yeterlilik sınavına girecek katılımcılardan başarılı olanlar Ankara’da faaliyet gösteren eczanelerde istihdam edilecek.

ankara-77.jpg

Farklı Meslek Grubu İstihdamı için çalışmalar devam edecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürü Şinasi Örün, İşletme İştirakler Daire Başkanlığı Kariyer Merkezi’nin birlikte yürüttüğü proje ile ilgili şunları söyledi:

“İstihdam garantili eczane destek personeli eğitimi’ projesi kapsamında 100 kişiye eğitim verilecek. Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürlüğümüze bağlı Büyükşehir Genç Akademi’nin ilk eğitim toplantısını gerçekleştirmekten de mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da farklı meslek gruplarından eğitim toplantıları düzenlemeye devam edeceğiz.”

Ankara genelinde yaklaşık 2 bin 200 eczanenin birinci basamak sağlık hizmeti sunduğunu kaydeden Ankara Eczacılar Odası Başkanı Taner Ercanlı da “Bu eczanelerimizde eczacıların yardımcıları ve eczane teknisyenlerimizin yanı sıra eczane destek personellerimiz de oluyor. Bu alandaki açığın kapatılması ve buradaki alanın doldurulması için Büyükşehir Belediyemizle beraber böyle bir projeye imza attık. Eczanelerimizdeki bir eksiği gidermek üzere 2 ay ve 8 haftaya yaklaşan bir eğitimle buradaki açığı kapatmaya amaçlayan bir organizasyon gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.