Ankara Kent Konseyi düzenlendi! Elektrikli araçlar içini karar!

Ankara Kent Konseyi düzenlendi! Elektrikli araçlar içini karar!

Ankara Kent Konseyi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi işbirliğiyle Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şehirler Çalıştayı düzenlendi.

Ankara Kent Konseyi Çalıştayı bugün gerçekleşti. Ana gündem olarak elektrikli araçların çevreye etkileri ve şarj istasyonları ile ilgili görüşme gerçekleşti. Ankara Gençlik parkında yapılan çalıştayda elektrikli araçların Ankara içerisinde kurulan ve kurulacak olan istasyonları hakkında görüşme gerçekleşti. Görüşmede riskler ve tehlikeler de ele alındı. Elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşması ve araçların gelişmeleri hakkında bir çok konu hakkında görüşme yapıldı. Teknolojik yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip edilmesi amacıyla yapılan toplantıya 150 kişi katıldı.

474419.jpg

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yavuz yaptığı açıklamalarda elektrikli araçların yaygın olarak kullanıma başlandığını, bunun için bir çok istasyon bulunması gerektiğini söyledi. Açıklamalarında Yavuz,

"Elektrikli araçlar artık ticaret ve sanayi hayatının vazgeçilmezi haline geldi. Şehirlerimiz kurumsal, fiziksel, ekonomik ve sosyal olarak daha akıllı hale gelmek zorunda. Dünyadaki geri dönüşümün öncüsü olabiliriz, siz bunun öncüsü olabilirsiniz. Bu kent bu süreçle ilgili öncü bir kent oldu" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.