Ankara  Şereflikoçhisar'da yıkılmak istenen Atatürk Parkı gündem oldu!

Ankara Şereflikoçhisar'da yıkılmak istenen Atatürk Parkı gündem oldu!

Parkın ilçe halkı tarafından korunmak istendiğinin altını çizen Levent Gök açıklamasında “Bu parkın dokusunun korunmasını hep beraber muhafaza edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde afet ve acil durumlarda toplanma alanı olarak kullanılan Atatürk Parkı’nın bir kısmının Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından yıkılmak istendiği dile getirildi.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök tarafından yapılan açıklamada Atatürk Parkı’nın bir kısmının Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından yıkılmak istendiğini, Kaymakam Zafer Ergin ile yaptığı görüşmeler sonucunda yıkımın durdurulduğu dile getirilirken yapmış olduğu açıklamalar merak konusu oldu.

YIKILMASINA KARŞI!

Parkın ilçe halkı tarafından korunmak istendiğinin altını çizen Levent Gök açıklamasında “Bu parkın dokusunun korunmasını hep beraber muhafaza edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Seferlikoçhisar ilçesinin fay hattı bulunduğunu belirten Gök açıklamasının devamında ''Büyük bir deprem felaketi yaşadığımız bu günlerde yurttaşlarımızın büyük mal ve can kayıpları ile karşılaştık. Depremde en büyük faydayı getirecek unsurlardan bir tanesi deprem toplanma alanlarının sağlanmasıdır. Fay hattı üzerinde bulunan Şereflikoçhisar'ımıza bugün sabah, Şereflikoçsarlı hemşerilerimiz, uyandıklarında yegane park olan Atatürk Parkı'nın bir kısmının yıkılmak istendiğini ve bu şekilde iş makinelerinin geldiğini gördüler.'' dedi.

levent-gok-sereflikochisar-ataturk-parki-belediye-tarafindan-yikilmak-istendi-kaymakama-bilgi-verdik-yikim-durduruldu.webp

Kente sahip çıkılmasından dolayı vatandaşlara teşekkürlerini ileten Gök açıklamasını sonlandırırken ''Şereflikoçhisar'ın hayat alanı ve nefes alanı olan bu park asla yıkılamaz. Bir santimetresini dahi yıkılmasına Şereflikoçhisarlılar izin vermiyorlar. Bütün esnaf bu parkın yıkılmasına karşı, sevgili muhtarımız karşı. İlgilileri buradan uyardık. Ben az önce Şereflikoçhisar'ımızın değerli kaymakamı ile görüştüm, sorunu anlattım. Sayın Kaymakamımıza bilgi verdik, o da bizi bilgilendirdi. Şu an itibarıyla bu park ile ilgili herhangi bir yıkım çalışması yapılmayacaktır. Konuyu daha sonra görüşeceksiniz, görüşeceğiz. Bu parkın dokusunun korunmasını hep beraber muhafaza edeceğiz. Kaymakam bey de belediye başkanımız ile görüşecek. Ben Sayın Valimiz ile İçişleri Bakan Yardımcımız ile görüşeceğim. Sonunda bu parkın, Şereflikoçhisarlılara hizmet eden, nefes alanı olmasını sağlayan bir park olmasını sağlayacağız. Parkınıza sahip çıktığınız için, kentinize sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

Gündemi yakından takip etmek için ankarabulteni.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.