Ankara Şube Eş Başkanı Kubilay Yalçınkaya hekim atama ilanıyla ilgili konuştu!

Ankara Şube Eş Başkanı Kubilay Yalçınkaya hekim atama ilanıyla ilgili konuştu!

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş arasındaki hekimlerin atamasının yapılması üzerine ilan verdi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şube Eş Başkanı Kubilay Yalçınkaya Sağlık Bakanlığı tarafından 65-72 yaş arası hekim atama ilanıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Genç hekimlerin yurt dışına göçmesinin önüne geçmek amacıyla destek olunması gerektiğini belirten Kubilay Yalçınkaya “Bakanlığın öncelikle olarak yapması gereken genç hekimlerin yurt dışına göçünün önüne geçmek olması gerekiyor. Bu sorun 65-72 yaş arası uzman hekimleri yeniden göreve çağırarak giderilmeye çalışılabilir.'' dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI İLANI HAKKINDA KONUŞTU!

Genç uzmanlar yerine sadece birkaç yıl görev yapabilecek hekimlerin göreve çağrılmasının mantıklı olmadığını belirten Yalçınkaya “Bakanlığın öncelikle olarak yapması gereken genç hekimlerin yurt dışına göçünün önüne geçmek olması gerekiyor. Bu sorun 65-72 yaş arası uzman hekimleri yeniden göreve çağırarak giderilmeye çalışılabilir. Bu hekimlerin de kamuda verebileceği hizmetin 2-3 yıl olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Önümüzdeki 30-40 yıl boyunca hizmet edecek genç hekimleri yurt dışına gönderirken, önünde 2-3 yıllık hizmet süresi olan uzman hekimler tekrar göreve çağırılarak bu sorun giderilmeye çalışılıyor” dedi.

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş arasındaki hekimlerin atamasının yapılması üzerine ilan verdi. ağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabiplerin yeniden istihdamının sağlanmasına yönelik olarak yapılacak yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacağı belirtildi. Atamaya katılmak isteyen hekimlerin 23 Mart saat 18.00'a kadar başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.