Ankara'da doktor ve sekreterine hasta yakını saldırısı

Ankara'da doktor ve sekreterine hasta yakını saldırısı

Hasta yakının sağlık çalışanlarını darp etmesinin ardından hastane önündeHekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (HEKİMSEN) üyeleri tarafından protesto edildi.

Sağlık çalışanlarına saldırı bitmek bilmiyor. Bu kez Ankara'da meydana gelen olayda Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktoru Ç.E. ve sekreteri, hasta yakını S.K. tarafından darpedildi.

Hasta yakının sağlık çalışanlarını darp etmesinin ardından hastane önündeHekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (HEKİMSEN) üyeleri tarafından protesto edildi. Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 3 Nisan tarihinde meydana gelen olay Ankara'nın Keçiören ilçesinde gerçekleşti.

HASTA YAKININDAN SALDIRI

Dr. Ç.E. ve sekreteri Z.E.K. bir hastanın sonuçlarına baktıkları sırada bekleyen başka bir hasta yakınının saldırısına uğradı. Gerçekleşen darp olayında Dr. Ç.E. ve sekreteri Z.E.K. hafif yaralandı. Hasta yakını S.K. 'Beyaz kod' ile ihbar edilmesinin ardından gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Dr. Ç.E. olayları şöyle anlattı;

"2 gün önce hastanede bir hastamın sonuçlarını değerlendirirken diğer hastanın yakını birden yükseldi. Ben de ortamı sakinleştirmek, onları odadan çıkarmak istedim. Ardından dışarıda bağırışlar devam etti. 'Dangalak konuşuyor' gibi bir ifade kullandılar. Ben de 'kime diyorsun' diye sorunca, suratıma yumruk yedim. Sekreter hanım da dolayısıyla arada kaldığı için yere düştü. Şüphelilere dair şikayette bulunduk. Sürecin takipçisi olacağız. Bizler insanların sorunlarına yardımcı oluyoruz; ama bu tarz olaylar hevesimizi kırıyor."

3580486-810x458.jpg

Yaklaşık 100 kişinin katılımıyla HEKİMSEN üyeleri tarafından hastane önünde protesto gerçekleşti. sendika üyesi Dr. H.K. "2 gün önce şahsen benim ve diğer arkadaşlarımın çok sevdiği ve takdir ettiği doktorumuz ve beraberinde bir sekreterimize, öğlen saatlerinde sözde kendini güvende hissettiği iş yerinde, çalışma arkadaşlarının gözlerinin önünde utanç verici şekilde hasta yakınları tarafından önce sözlü saldırıda bulunulmuştur. Yetmeyince fiziksel olarak darbedilmişlerdir. Yasal süreç dünden itibaren gerek bağlı bulunduğumuz sendikalar ve gerekse kolluk kuvvetlerince başlatılmıştır. Biz artık bu şiddet saldırı sarmalında mesleğimizi onur ve şerefimizde yerine getiremez haldeyiz. Hasta ve hasta yakınları tarafından sonu gelmez, zamanlaması çoğu zaman yanlış, bazen mantık dışı istek ve yönlendirmelerinden sözlü taciz ve fiziksel saldırılarından yorulduk" dedi.

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.