Ankara'da işçi bayramı nerede kutlanacak?

Ankara'da işçi bayramı nerede kutlanacak?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Ankara'da nerede kutlanacağı merak edilen konular arasında yerini aldı.

Milyonlarca kişi 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına hazırlanırken kutlamalar Ankara'da ki vatandaşlar tarafından da merak edildi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Ankara'da nerede kutlanacağı merak edilen konular arasında yerini aldı. Peki 1 Mayıs işçi bayramı Ankara'da nerede kutlanacak?

Ulus Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanan Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), KESK Ankara Şubeler Platformu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ankara İl Koordinasyon Kurulu ve Ankara Tabip Odası üyeleri arasında konuşma gerçekleştiren DİSK İç Anadolu Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün 1 Mayıs'ı bu sene 6 Şubat'ta meydana gelen deprem nedeniyle yasla karşıladıklarını dile getirdi.

ANKARA'DA 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI NEREDE KUTLANACAK?

1e9a203a-f8eb-418a-8b1b-bfd4e21a635f-sihggjky.jpg

Görgün açıklamasının devamında iyi bir Türkiye ve dünya için çalışmaya devam ettiklerini belirtirken "1 Mayıslar her yıl emeğin, dayanışmanın, yarınları kurmak isteyenlerin omuz omuza olduğu gündür." dedi.

Bu yıl Ankara'da 1 Mayıs işçi bayramının nerede kutlanacağı merak konusu olurken Görgün açıklamasında bu sene 1 Mayıs İşçi Bayramı için Ankara Anadolu Meydanı'nda olacaklarını ifade etti. 1 Mayıs günü saat 11.00'de Atatürk Kültür Merkezi'nde toplanılacağını, kortejlerin oluşturulacağını, saat 13.30 civarında tüm kortejlerin alana girmesiyle başlayan kutlamaların, sanatçı İlkay Akkaya konseri ile sona ereceğini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.