Çankaya'da yeni bahçıvan adayları kursu tamamladı!

Çankaya'da yeni bahçıvan adayları kursu tamamladı!

Çankaya Belediyesi Bahçıvanlık kursu 13. yılında eğitimleri tamamlandı. Yeni Bahçıvan adayları sertifikalarını aldı.

Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen Bahçıvanlık kursunun 13. senesi tamamladı. Bu yıl kursa katılan 164 kişi sertifikalarını aldı. Bu güne kadar yapılan eğitimler sonucunda 13 senede toplamda 3 bin 149 vatandaş Bahçıvanlık Sertifikası aldı. Üretime önem veren Çankaya Belediyesi vatandaşları eğitime teşvik ederek bir çok vatandaşımıza yeni bir iş kolu ve çevresi yaratmıştır.

11-25-24-kurs05052023b.jpg

Çankaya Belediyesi tarafından vatandaşların balkon ve bahçelerinde bilinçli olarak bitki ve çiçek yetiştirmeleri için düzenlenen Bahçıvanlık Eğitim Programının 11.’si sona erdi. Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlenen 3 haftalık eğitim ve Umut Parkı'nda düzenlenen uygulama derslerinin ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Çankaya Belediyesi pandemi döneminde ara verdiği uygulamaya tekrar başlangıcının ilk sertifikalarını vatandaşlara verdi.

11-25-14-kurs05052023c.jpg

Büyük ilgi gören ve bu yıl 11. dönemi tamamlanan Bahçıvanlık Kursu, 164 kursiyere hem teorik hem de uygulama eğitimi verdi. Dış ve iç mekân bitkileri, budama, aşılama, meyve ağaçları, çim alan bakımı, yağmur suyu hasadı, temel sebzecilik, organik tarım ve arıcılık konularında uzmanlar tarafından verilen derslerin ardından çelik alma, bitki dikimi ve çim tohumu ekimi gibi konularda verilen uygulama eğitimi ile tamamlanan kurs sonunda Çankaya'nın yeni bahçıvanlarına katılım belgelerini aldılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.