Deprem bölgelerine Keçiören Belediyesi'nden tam destek

Deprem bölgelerine Keçiören Belediyesi'nden tam destek

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Ankara'nın belediye birimleri de yardım için teyakkuza geçerken Keçiören Belediyesi'nin faaliyetlerine ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Deprem bölgelerine Keçiören Belediyesi'nden tam destek - 6 Şubat Pazartesi tarihli Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden 11 ilimiz ağır şekilde etkilendi. Depremde ağır yıkım yaşanırken depremzedeler de çeşitli illere nakledildi.

DEPREM BÖLGELERİNE KEÇİÖREN BELEDİYESİ'NDEN YARDIM

Yaşanan büyük felaketin yaralarının sarılması için Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve diğer ilçe belediyeleri de harekete geçti. Bu doğrultuda teyakkuzda olan Keçiören Belediyesi de Hatay ve Kahramanmaraş'a temiz su ihtiyacının karşılanması amacıyla su desteğine devam ediyor.

TURGUT ALTINOK, DEPREMZEDELERİN YANINDA OLDUKLARINI BİLDİRDİ

Keçiören Belediyesi tarafından sürdürülen yardımlara ilişkin açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, depremin ilk gününden itibaren Keçiören Belediyesi koordinasyonuyla vatandaşların desteğiyle birlikte sürdürülen yardım kampanyasının büyüyerek devam ettiğini belirtti. Keçiören Belediye Başkanı Altınok, ''Gıda, ısıtıcı, yatak, yorgan, çocuk bezi, battaniye, giysi, ayakkabı ve benzeri muhtelif yaşam malzemesinin yanında temel yaşam malzemesi olan su ihtiyacını karşılamak için bölgeye aralıksız sevkiyat yapıyoruz. Depremzede vatandaşlarımız her zaman kendilerinin yanında olduğumuzu bilsinler. Bir yandan da sıcak yemek ve çorba dağıtımımızı sürdürüyoruz. İş makinelerimiz enkaz kaldırma çalışmalarına devam ediyor. Bölgedeki çalışmalarımızın yanında Ankara'daki afetzedelerimize konaklama, gıda, kıyafet, eğitim, psiko-sosyal destek hizmetlerimizi de sürdürüyoruz." ifadelerine yer verdi. Açıklamalarını sonlandıran Keçiören Belediye Başkanı Altınok, Ankara'ya göç etmek isteyen vatandaşların eşyalarını da şehre kadar taşıdıklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.