Depremzede çocukların hastanede yaptığı resimler sergilendi!

Depremzede çocukların hastanede yaptığı resimler sergilendi!

Meydana gelen depremin ardından tedavi gördükleri hastanede 45 gündür hastanede sanat terapistleriyle yaptıkları resimleri "Sanatla İyileşiyoruz" isimli sergide sergilediler.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından Ankara'ya sevk edilen ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon süreçleri devam eden depremzede çocukların 45 gün boyunca hastanede yapmış olduğu resimler sergilendi.

Meydana gelen depremin ardından tedavi gördükleri hastanede 45 gündür hastanede sanat terapistleriyle yaptıkları resimleri "Sanatla İyileşiyoruz" isimli sergide sergilediler. 6 Şubat tarihinde meydana gelen korkutucu depremin ardından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde tedavileri hala devam eden depremzede çocukların sergisi yapıldı.

''SANATLA İYİLEŞİYORUZ'' SERGİSİ YAPILDI!

Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar'ın yanı sıra "Çocuklarımızla El Ele Sanatla İyileşiyoruz" isimli serginin açılışında depremzede çocuklarının yakınları da yer alırken doktorlar ve sağlık çalışanları da sergiye katılım sağladı. Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar tarafından yapılan açıklama şu şekilde yer aldı;

"Depremzede çocuklarımız tedavilerini olurken bir yandan da hemşire kökenli sanat terapistimiz eşliğinde resimler yaptılar. Bu çalışmalar, çocuklarımızın acılarının azalmasına, dünyaya bakışlarının güzelleşmesine katkı sağlıyor. Güzel ruhlarını resimlerine yansıttılar, onların eserlerini burada gördüğümüzde biz de çocuklarımızla bir kez daha gurur duyduk."

''ÇOCUKLAR RESİMLERLE İYİLEŞİYOR''

Çocukların resim yaparken oldukça mutlu olduğunu dile getiren Yaşar sözlerine şu şekilde devam etti;

"Depremzede çocuklarımız da hastanemize ilk geldiğinde duygusal ve psikolojik zorluklar yaşıyordu. İlk etapta resim yapmaya çok sıcak bakmadılar, bizler de onların yataklarının başında numaralı tuvallerle çalışmalara başladık. Renklerin çocuklara dokunuşunun onları ne kadar rahatlattığını, travmalarından uzaklaşmalarını sağladığını gözlemledik. Çocuklarımızın iyileşmeye başlamasıyla birlikte de grup çalışmalarına geçtik, süreci daha sanatsal bir boyuta taşıdık. 45 günlük bir süreçte bu güzel eserleri ortaya çıkardılar. Çocuklar resim yaparken çok mutlu ve huzurlular, farklı bir dünyanın içerisine giriyorlar, hastane ortamından uzaklaşıyorlar."

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.