Gölbaşı Belediyesi'nden anlamlı etkinlik: Sıfır atık Temiz gelecek!

Gölbaşı Belediyesi'nden anlamlı etkinlik: Sıfır atık Temiz gelecek!

Gölbaşı Belediyesi erken yaşta bilinçlenmesi için yaptığı çalışmada anaokul öğrencilerinin bilinçlenmesi için eğitime başladı.

Gölbaşı Belediyesi başladığı sıfır atık projesi ile yeni neslin bilgilenmesi ve eğitimini alması amacıyla anaokul öğrencilerini misafir etti. Uygulamalı olarak verilen eğitimlerde anaokul öğrencileri bilinçleniyor.

7a85c6cd76034d13711d6d5eb6939963.jpg

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Sıfır Atık Merkezi’ni kurarken aynı zamanda benzerlerinden ayrışmayı planladıklarının altını çizerek, “Sıfır Atık Merkezi’mizde aynı zamanda Eğitim Merkezi kurduk. Oluşturduğumuz dersliklerde Sıfır Atık Merkezi’mize gelen çocuklarımıza farkındalık eğitimi veriyoruz. Birçok atık merkezinde bulunmayan ama Gölbaşı’nda kurduğumuz Sıfır Atık Merkezimizde bulunan kompost makinesi ile çocuklarımıza atıkların geri dönüşümünü uygulamalı olarak gösteriyoruz. Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın yanında bulunan merkezimiz trafik parkımıza gelen çocuklarımızla koordineli şekilde çalışıyor ve bu sayede geleceğin bilinçli bireylerini hem trafik alanında hem de çevre alanında yetiştiriyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.