Mansur Yavaş Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü'nü kazandı!

Mansur Yavaş Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü'nü kazandı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş uluslararası olan Belediye Başkanları Vakfı (City Mayors Foundation) tarafından Dünya Belediye Başkanı Başkent ödülünü kazandı.

Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent ödülünü kazandı. Göreve geldiği süre boyunca şeffaf ve hesap verilebilirlik ilkesi ile çalışan Mansur Yavaş 2 bu ödülü alırken Pandemi sürecinde yaptığı sosyal yardımlar ön plana çıktı. Üreticiye destekleri ve sosyal bir belediyecilik anlayışıyla çalışan Mansur Yavaş bir çok Ankaralının kalbine girdi.

mansur-yavas-2021-dunya-belediye-baskani-odulu-finalistleri-arasinda-gosterildi-884799-5.jpg

Ödülü veren vakıf şu açıklamalarda bulundu:

“Halkın güvenliği ve şeffaflığı önceleyen bir yönetim anlayışı sergiledi. Avrupa ve Asya'nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme vizyonu ortaya koydu. Yolsuzlukla cesaret ve inançla mücadele etti. Toplumun yoksul ve dezavantajlı kesimlerini destekledi. Temiz suya ve yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor. Bağlantıları zayıf olan bölgelere internet erişimi sağladı. Binlerce referans ve yoruma bakıldığında Ankara Halkı ve Türkiye'den pek çok kişi Mansur Yavaş'ın Ankara'yı Dünya'nın en büyük başkentlerinden biri haline getireceğine inanıyor.” diyerek açıkladı.

Sn. Mansur Yavaş'ı tebrik ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.