Nostaljik tramvay projesi Gölbaşı Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor!

Nostaljik tramvay projesi Gölbaşı Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor!

Nisan ayı sonunda hayata geçirilecek olan nostaljik tramvay hattı vatandaşın hizmetine açılıyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi çerçevesinde oluşan bir proje daha hayata geçiriliyor. Nisan ayı sonunda hayata geçirilecek olan nostaljik tramvay hattı vatandaşın hizmetine açılıyor.

Nostaljik tramvay güzergahı Üniversiteler Caddesi’nden başlarken Cumhuriyet Caddesi, Cemal Gürsel Caddesi ve Ankara Caddesi güzergâhı üzerinden sahil kenarına dek devam edecek. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek açıklamasında nostaljik tramvayın vatandaşa ücretsiz şekilde sunulacağını belirtti.

NOSTALJİK TRAMVAY HİZMETE AÇILIYOR!

Güzergahın toplam 8 istasyondan oluştuğunu açıklayan Başkan Şimşek 3,1 kilometre hat uzunluğuna sahip olan güzergah, iki tramvayla gidiş geliş toplam 6,2 kilometreden oluşacak. Saatte 18 kilometre hıza sahip olan tramvayın bir turu 22 dakika sürerken, bir şarjla 15 saat gidebilme kapasitesine sahip.

2022-ocak-20220118-2-51772301-72643616.jpg

Engelli vatandaşlar içinde gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirten Başkan Şimşek Yeşil enerjiden de bahsederek “Tamamen yeşil enerjiden oluşan nostaljik tramvayın üstünde güneş enerjisi sistemi de bulunuyor. Önünde bisiklet taşıma sistemine sahip olan nostaljik Taksim modeli tramvaylar ile tramvay hattı aynı zamanda bisiklet yolu üzerindeki hatları da birbirine bağlıyor. Bu şekilde trafiği azaltmak hedeflenirken, vatandaşların da daha az araba kullanarak sıfır emisyona katkı yapması amaçlanıyor. Hem rahat ve pratik ulaşımı Gölbaşı halkıyla buluşturup hem de nostaljik tramvayla Gölbaşı turizmine katkı sağlayacağız” dedi.

Nostaljik tramvay ile gerekli yerlere ulaşımın çok daha kolay hale gelmesi hedeflenirken Başkan Şimşek açıklamasında Üniversiteler, Kaymakamlık, Adliye, Tapu, Vergi Dairesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, sağlık ocağı, okullar, Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi çerçevesindeki Merkez Meydanı, jandarma ve belediye binasına ulaşımın kolay olduğunu belirtti.

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.