Pursaklar Belediyesi'nden deprem bölgesindeki öğrencilere LGS ve YKS yardımcı kitap desteği!

Pursaklar Belediyesi'nden deprem bölgesindeki öğrencilere LGS ve YKS yardımcı kitap desteği!

Pursaklar Belediyesi deprem bölgesinde YKS ve LGS sınavına hazırlanan öğrenciler için kitap desteği gönderdi.

6 şubat tarihinde meydana gelen iki büyük depremin 11 ili etkilemesi ile birlikte 50 binden fala vatandaşımız hayatını kaybederek, 100 binden fazla vatandaşımızın ise yaralandığı bilgisi geldi. Yaşanan bu büyük felaketin ardından alınan kararlar ile birlikte eğitim başta olmak üzere pek çok sektör durdu. 3 aylığına ilan edilen OHAL kararı ile birlikte de üniversitelerin uzaktan eğitime devam etmesinin yanı sıra İlköğretim öğrencileri için de okulların açılma süreci ertelendi.

Ertelenen bu sürecin hemen ardından deprem bölgesindeki okullar haricinde diğer okullar eğitime devam ederken, gönüllüler tarafından kurulan çadır vs. yerlerde deprem bölgesinde bulunan öğrenciler için eğitim desteğinin verilmesine devam edildiği de görüldü.

PURSAKLAR BELEDİYESİ DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE KİTAP DESTEĞİ GÖNDERDİ!

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin tarafından yapılan "Eğitim-öğretimin aksamaması için deprem bölgelerinde LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerimize kitap desteği verdik. Milletimize tekrar baş sağlığı dilerken el birliği ile yaraları birlikte saracağız. Küçüğünde büyüğünde depremzede kardeşlerimiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz." paylaşımı ile birlikte öğrencilerin bu zorlu süreçte eğitimden mahrum kalmamaları adına desteklerin verildiği bilgisi geldi.

screenshot-40.png

Bu sayede her nerede olursa olsun öğrencilerin bu sürecin içinden en az hasar ile desteklerin devam etmesi gerektiğinin de bir kez daha altı çizildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.