Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'dan asgari ücret vaadi!

Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'dan asgari ücret vaadi!

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan asgari ücret vaadi duyanların ağzını açık bıraktı.

Siyasi partilerin bir araya gelerek bir ittifak altında toplanmasının ardından seçim çalışmaları hala sürmeye devam ederken ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan asgari ücret vaadi duyanların ağzını açık bıraktı. Katıldığı bir programda asgari ücretle ilgili konuşan Sinan Oğan ''30 bin TL olacak'' dedi.

Bir programda çok konuşulacak asgari ücret vaadinde bulunan Sinan Oğan asgari ücreti yoksulluk sınırına çıkartacaklarını belirterek "Asgari ücret 30 bin lira olacak" dedi. Açlık sınırının 9 bin 500 TL olduğuna değinen Sinan Oğan "Çalışanlarımız asgari ücrete tabi edildi. Yoksulluk sınırında asgari ücreti vadediyorum. 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 30 bin liradır. Biz bunu asgari ücret olarak vaat ediyoruz. Milyonlarca insan asgari ücret ile açlık sınırının altında çalışıyor. Bugün açlık sınırı 9 bin 500 lira oldu. Asgari ücretin en azından şimdilik yoksulluk sınırında olmalı." ifadelerini kullandı.

SİNAN OĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET VAADİ!

Gençlerin işsizliğini bitireceklerini dile getiren Sinan Oğan "Bizi vergide reform yapacağız. Rant vergisi ile kaynak oluşturacağız. Plan tadilat ile 10 milyonluk arsa bir gecede 100 milyon oluyor tek bir vergi vermiyor. Biz bu rantiyeden vergi alacağız. Böylelikle gerekli kaynağı üreteceğiz. Genç işsizliği bitireceğiz. Liyakatsizliği ortadan kaldıracağız.'' dedi.

Amaçlarının ülkeyi teknolojik bir ülke haline getirmek olduklarından bahseden Sinan Oğan şunları söyledi;

''Biz bu ülkeyi ileri teknoloji merkezi haline getirirsek, çip üretim merkezi yaparsak hem buradaki gençlerimizin önünü açacağız hem de yurt dışına gitmiş gençlerimizi geri getireceğiz. Üniversitelerdeki dayatmacı anlayışı yıkacağız. Profesyonel yönetim anlayışı çerçevesinde yeni bir rektörlük sistemi getireceğiz. Gençler yarınlarından ümitvar olup kendilerini rahat bir şekilde ifade edecek. Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençleri daha umutlu ve özgür bireyler olarak yetiştireceğiz"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.