Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim beyannamesini açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim beyannamesini açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün seçim beyannamesini açıkladı. Konuya ilişkin peş peşe açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün son dakika 2023 seçim beyannamesi açıklandı. 14 Mayıs seçimleri için AK Parti seçim beyannamesini duyuran Erdoğan, Ankara'da gerçekleştirilen toplantı sonucunda milyonlara vaat verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI!

Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde sandığa gidilmek üzere seçim beyannamesini duyurdu. Milyonlarca seçmen için pek çok vaatte bulunan Erdoğan'ın başlıca açıklamaları şu şekildeydi;

"Gelir tamamlayıcı aile destek sistemiyle hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviyenin altına düşmemesini temin edeceğiz. Aile Koruma Kalkanı Programı ile ev hanımlarının emekliliğine destek vereceğiz. Gençlerimizi aile kurmaya teşvik etmek için, eğitiminden istihdamına, evliliğinden çocuk bakımına kadar her alanda kendilerine maddi katkı vereceğiz, Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeliyle, ülkemizin 81 ilinin tamamını afetlere dirençli şehirler haline dönüştüreceğiz." şeklinde vaatlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına,

"Çocuklarımızın yeteneklerinin, eğitimin ilk kademelerinden itibaren keşfedilerek, becerilerine uygun yönlendirmeyi sağlayacak bir sistem kuracağız. Ülkemizin ilaç ve tıbbi sektörlerindeki geliştirme ve üretim kapasitesini artırarak, savunma sanayindekine benzer bir atılımı hayata geçireceğiz. Aile sağlığı, aile diş hekimliği, evde bakım, palyatif bakım gibi hizmetleri ülke sathında güçlendireceğiz. Sağlık turizminde, dönem sonunda 3 milyon misafir ve 10 milyar dolar gelir hedefliyoruz." ifadeleri ile devam etti.

Bununla birlikte yeni sivil Anayasa sözünün tutulacağından bahseden Erdoğan, Yüksek standartlı demokrasi için reformlara ara verilmeden devam edileceğine değindi. Gençler ve daha pek çok statüden insan için vaatler vererek bu konuya ilişkin de "Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 gb ücretsiz internet vereceğiz. Sosyal yardımlarımızı, yoksul insanlarımıza destek vermenin ötesinde, insanlarımızın yoksulluk seviyesine düşmesini önleyecek bir yaklaşımla yeniden yapılandıracağız. Sahip olduğumuz kültür-sanat değerlerimizin, her alanda işlenmesini sağlayacak mekanizmalar kurarak, ülkemizin potansiyelini en üst düzeyde harekete geçireceğiz. Bu büyüme sayesinde 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak, işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz. Kadın ve genç istihdamına özel önem vermeyi sürdüreceğiz. Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız." şeklinde konuştu.

GİRİŞİMCİLERE DE DESTEK VERİLECEK!

Tüm bunlar ile birlikte girişimcilere ve KOBİ'lere özel desteklerden bahseden Erdoğan, "Girişimcilerimize verdiğimiz destekle ülkemizden en kısa sürede 15 adet milyar dolar ve 5 adet on milyar dolar değerinde şirket çıkmasını sağlayacağız. Üretimin tabana yayılmasında çok önemli görev ifa eden KOBİ’lerimizi, büyüyen ekonomimizin lokomotifleri olarak, finansmandan istihdama her alanda daha güçlü şekilde destekleyeceğiz. Tasarım ve kriptoloji altyapısını kurduğumuz yeni nesil Dijital Türk Lirası projemizi hayata geçireceğiz. Kalkınmanın temel altyapısı olan enerjideki atılımlarımızı kesintisiz sürdüreceğiz. Yerli ve yenilenebilir enerji yatırımlarımızla, önümüzdeki dönemin sonunda enerji ithalatımızı yarıya düşüreceğiz. Karadeniz Doğalgazının ve Akkuyu Nükleer Güç Santralinin tam kapasite devreye girmesi, ülkemizin enerji bağımsızlığında bir milat olacaktır. Elektrikte halen 100 cigavat olan kurulu gücümüzü, 136 cigavata yükselteceğiz. Doğalgaz kullanamayan ilçemiz kalmamasını temin edeceğiz. Milletimize en çok eser kazandırdığımız alanlardan biri olan ulaşımda, otoyol ve bölünmüş yol projelerimiz ile havalimanı inşaatlarımızı tamamlarken, yeni dönemde ağırlığı raylı sistemlere vereceğiz. 2053 vizyonumuz çerçevesinde hızlı tren hattımızı 13 bin 400 kilometreye, toplam demiryolu ağımızı 28 bin 600 kilometreye ulaştırmayı planlıyoruz. Ankara-İstanbul arasında süper hızlı tren hattı kuracağız. " şeklinde ifadelere yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.