İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi verdi! 10 bin polis alımı yapılacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi verdi! 10 bin polis alımı yapılacak!

Bakan Süleyman Soylu açıklamasında 10 bin polis alımının yapılacağını belirtirken alımın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile açılan kadrolara yapılacağını dile getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin polis alımının yapılacağını belirtti. Canlı yayına konul olan ve burada önemli açıklamalar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu buradaki konuşmasında EGM bünyesine 10 bin kadronun açıldığını belirtti.

Bakan Süleyman Soylu açıklamasında 10 bin polis alımının yapılacağını belirtirken alımın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile açılan kadrolara yapılacağını dile getirdi. Bakan Soylu polislerin iki talebinin olduğunu dile getirirken açıklamasında "Polislerden iki talep var. Yayınlanan genelgeye rağmen 12-36 mesai uygulaması İstanbul ve Ankara'da uygulanmıyor şeklinde bir iddia var" dedi.

10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 bin kadro açtığını dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Yok her yerde uygulanıyor. Sebebi şu: Bakın 12/36 ile 8/24 bizim olmazsa olmazımız. Bunu ben istiyorum. Şu anda 340 bin polisimiz var. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız 10 bin kadro daha açtı. Ona yönelik bir alım ve değerlendirme yapacağız. Biz bunu yönetebilecek kabiliyetteyiz. Biz 15 Temmuz'dan sonra 50 bine yakın tasfiye yaptık. Hem asayiş hem terörle mücadele her şeyi yürüttük. Ama şu anda şunu yapıyoruz. Deprem sebebiyle, deprem bölgesindeki güvenliği temin etmek için Türkiye'nin her tarafından ortaya arkadaşları gönderdik. Bu bir paylaşım fedakarlık. Belki bir takım aksamalar olmuştur. Bunu ben istiyorum. Ben polisimin dinlenmesini istiyorum. Ailesi ile zaman geçirmesini istiyorum. Bana çok daha verimli olacak. Kendi arkadaşı ile çok daha iyi iletişim kuracak.

Olur da daha fazla ihtiyaç olur. Bunun yerine getirdiğimiz şudur: Eğer ekstra durum olursa, onun dinlenmesinden alırsam ona ekstra izin veririm. Ama hiçbir kaybı olmaz. 3 yıldır emekli olmadan önce son çalışabileceği yerin görev süresini 5 yıla çıkardık. Bir doğu bir batı bölgesi yaptık. Batı bölgesine doğudan döndüğü an tercih ettiği yere gidebilecek" ifadelerine yer verdi.

10 BİN POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapılacak 10 bin polis alımı ile ilgili herhangi bir tarih vermezken beklentiler doğrultusunda alım için ilanın Ağustos ayında gelmesi bekleniyor. 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle bir diğer beklenti de alımların seçim öncesi olması yönünde oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.