İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 'Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz'

İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 'Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sözleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu gülümsetti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sözleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu gülümsetti. Bağcılar'da bir açılış törenine katılarak konuşma gerçekleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na dönerek "Dün Mansur Başkanım güzel bir uyarı yaptı. Cumhurbaşkanı varken başka bir makam sayılmazmış. Ben de onun yaptığını yapıyorum. Sayın cumhurbaşkanım ve saygıdeğer konuklar, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz." derken İmamoğlu'nu duyan herkes gülümsedi.

Ebubekir Meydanı ve Kadın Merkezi Açılış Töreni'ne katılım sağlayan isimler arasında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı.

''HOŞ GELDİNİZ CUMHURBAŞKANIM''

Açılış törenin herkesi gülümseten konuşmasını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Dün Mansur (Yavaş) Başkanım güzel bir uyarı yaptı. Ben de o uyarıylabirlikte bugünkü buluşmayı başlatmak istiyorum. Dedi ki, 'Yıllar önce bir Belediyeler Birliği toplantısına katıldığımda orada bulunan konuklarımızın arasında cumhurbaşkanı vardı. Cumhurbaşkanı varken başka bir makam sayılmazmış.' Ben de onun yaptığını yapıyorum. Sayın cumhurbaşkanım ve saygıdeğer konuklar, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz." dedi.

imamoglu-sayin-cumhurbaskanim-icin-oy-istiyorum-1142742-5.jpg

Ramazan ayının başkasının derdini kendi derdin bilmek olduğunu belirten İmamoğlu "Ramazan ayı başkasının derdini kendi derdin bilmek demektir. Tam da bu güzel toprakların duygularına uygundur. Başkalarının derdini bilme karakterini son yıllarda ne yazık ki bir kısım unuttuk. Deprem gibi felaket anlarında hatırlıyor sonrasında yavaş yavaş unutuyoruz. Böyle değiliz. Bütün kalbimle bu sefer farklı olmasını yürekten diliyorum. Bu asil karakterimizden asla vazgeçmeyelim. Bu ülkeyi halden anlayanlar, insanını ayırt etmeden koşanlar yönetsin. O zamanlar geldi diye düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.

KADIN HAKLARINI ELE ALDI!

Kadınların haklarından bahseden İmamoğlu konuşmasını noktalandırırken şu ifadeleri kullandı;

Ev kadınlarımızız yüzde 86'sı son 6 ayda kendi ihtiyacı için alışveriş yapmamış. Ev kadınlarının yüzde 34'ü evde yalnızken doğalgaz kapatıyor. Bu şehirde 3 kadından birisi şiddete maruz kalıyor. Bu gördüğünüz güzel alanın bir kısmını İBB Kadın olarak da hizmete açıyoruz. Görevi şiddeti engellemek olanlar bazı yöneticiler bu amaç için çıkarılmış kanunları siyasi pazarlık meselesi haline getiriyorlar. Bu acı fotoğrafı çocuklarımız için değiştirmeliyiz. Konu kadınlar olunca 3-4 erkek bir araya gelip karar almayı, yasa çizmeyi kendilerine hak sayıyorlar. Ne derdiniz var kadınlarla? Buna itiraz eden kendi kadın yöneticileri dahi sosyal medyada fanatikler tarafından linç ediliyor. Bu üzücü fotoğrafı da değiştireceğiz.

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.