Mansur Yavaş'tan Malatya'da depremzede üreticiler için protokol imzası!

Mansur Yavaş'tan Malatya'da depremzede üreticiler için protokol imzası!

Malatyalı üreticilerin kayısıları Ankara'da satılmak üzere alındı. Kemal Kılıçdaroğlu'na başta Mansur Yavaş olmak üzere birçok isim eşlik etti.

Depremden etkilenen iller arasında yer alan Malatya'da üreticilerin elinde kalan kayısılar için protokol imzası atan Mansur Yavaş CHP Genel Başkanı ile birlikte Malatya'daydı.

Deprem bölgesi Malatya'yı ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile birlikte protokol imzaladı.

ÜRETİCİDEN ALDILAR!

Malatya'da depremzede üreticilerin elinde kalan kayısıların Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmasına yönelik imzalanan protokol ile birlikte aynı zamanda kayısıların Ankara'da satışı da sağlanabilecek.

Kemal Kılıçdaroğlu üreticilerin gönüllerini rahat tutması gerektiğini belirtirken açıklamasında “Bütün belediye başkanlarımız Malatyalı kayısı üreticilerinin rahat etmesi için ellerinden gelen bütün çabayı gösterecekler. Hiç endişe etmeyin” dedi.

DEPREMZEDE ÜRETİCİLERİN YÜZÜ GÜLDÜ!

Deprem bölgesi olan Malatya'ya gelen Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na eşlik eden isimler arasında CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı.

1678467030019-mansur.jpg

Akçadağ ilçesine gerçekleşen ziyarette bir vatandaş Ören'i terk edeceğini belirtirken Kemal Kılıçdaroğlu vatandaşa "Terk etmeyin. Ören'i de terk etmeyin, Akçadağ'ı da terk etmeyin. Kalacaksınız, üreteceksiniz, kazanacaksınız" dedi.

''ALLAH RAZI OLSUN''

Üreticinin elinde kalan kayısıyı Ankara'ya getirerek burada satılmasını sağlayacak protokol Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu arasında imzalanırken Sadıkoğlu açıklamasında şunları söyledi;

''Malatya'mızda zarar gören iş yerlerimiz için, ürünlerini bir noktada paraya çevirebilmeleri için şartlar sağlanıncaya kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, Ankara'da 'Malatya Günleri' düzenlemek suretiyle buradaki iş yerlerinin ürünlerini pazarlayabileceği ortamlar sağlayacak. Bir de Ankara'nın merkezinde çeşitli iş yerlerinde kayısı üreticilerinin ürünlerini satabilmesini sağlayacak. Bu protokolle, depremde zarar görmüş kayısı üreticilerinin ürünlerinin bir kısmını da Ankara Belediyesi olarak alıp, onları da promosyon olarak dağıtacak. Allah razı olsun kendilerinden. Ticaret Sanayi Odası Başkanı olarak kendilerine teşekkür ediyorum."

ABB'NDEN DEPREMZEDE ÜRETİCİYE TAM DESTEK!

ABB Başkanı Mansur Yavaş üreticiden kayısıları alacağına dair attığı protokol imzasının ardından ''Bir az önce Ticaret ve Sanayi Odası'nda yaptığımız toplantıda, depremzedelerin birçoğunun ürettikleri kayısıları pazarlayamadıklarını, büyük tüccar nasıl olsa bir şekilde pazarlıyor ama özellikle üretici esnafın pazarlayamadığından bahsettiler.

Biz de Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer büyükşehir belediyeleri olarak, 11 büyükşehir ve diğer bütün ilçe belediyeleri olarak; hem kayısılardan satın almak, herkes kendi bütçesine göre ama Ankara'nın merkezi yerlerine de buradan nakline de yardımcı olacağız. Oradaki küçük üreticilerin, malını pazarlayamayan depremzedelerin mallarını satacakları alanlar göstereceğiz. Büyük bir fuar salonumuz var. Orada Malatya Günleri yapmak suretiyle, orada bu kaysıların en azından satılarak, kendilerine destek olmak istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.