THY depremzedeler için personel alım ilanını yayımladı! İşte başvuru şartları

THY depremzedeler için personel alım ilanını yayımladı! İşte başvuru şartları

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklama ile birlikte depremzede vatandaşlar için yapılacak olan alımlarda gerekli olan detaylar öğrenildi.

6 Şubat tarihli meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türk Hava Yolları tarafından depremzede vatandaşlar için pek çok imkan tanındı. Deprem bölgelerine uzun bir süre ücretsiz ulaşımların sağlanması için uçuşlar gerçekleştirilen Türk Hava Yolları bununla birlikte pek çok erzak ve maddi yardımları da ilettiğini ifade etmişti.

Tüm bunlardan ayrı olarak bir süre önce Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamalara göre depremzede vatandaşlar için THY bünyesinde işe alımların başlatılacağı ifade edildi. Bugün Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamalara göre işe alımlar için gerekli olan şartların belirlendiği öğrenildi.

THY AFETZEDELERE YÖNELİK İLANI YAYIMLADI!

Türk Hava Yolları tarafından "Millî Bayrak Taşıyıcı Havayolu olarak ülkemizin yaşadığı büyük felaketin ardından her bir vatandaşımızın acısını derinden hissediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza tam zamanlı çalışma fırsatı sunan Afetzede ilanına başvuruda bulunulduğu takdirde Türk Hava Yolları ailesinin değerli bir parçası olabilirsiniz." şeklinde yapılan duyuru ile birlikte gerekli olan şart ve detaylara yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU!

Türk Hava Yolları'nda işe girmek isteyen kişiler için gerekli olan başvuru şartları şu şekilde verildi;

  • T.C. vatandaşı olan,
  • Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmayan,
  • 01.01.1985 ve sonrasında doğmuş olan,
  • En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelere bağlı lisans bölümlerinden mezun olan,
  • İyi derecede İngilizce bilen,
  • Daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olan,
  • Daha önce THY AO veya THY AO’nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmamış olan,
  • 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'na göre depremden etkilenen iller olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elâzığ illerinde kendisi ve/veya 1. dereceden yakını (anne, baba, kardeş eş ya da çocuk) “afetzede” olarak değerlendirilen adaylarımız sürece başvuru yapabilir.

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ BELLİ OLDU!

Yukarıda verilen şartları sağlayan kişilerin başvurularını 24 Nisan 2023 tarihine kadar Türk Hava Yolları kariyer sayfası üzerinden gerçekleştirebilecekleri ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.