TOGG'un ilk siparişi Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim edilecek!

TOGG'un ilk siparişi Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim edilecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "İnşallah Pazartesi günü Emine Hanım ile beraber sipariş ilk siparişi veren Cumhurbaşkanımıza araçlarını teslim edeceğiz" diye konuştu.

TOGG'un ilk ve ikinci siparişleri hakkında açıklamada bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank siparişlere ilişkin açıklamasında ilk siparişin Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim edeceğini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "İnşallah Pazartesi günü Emine Hanım ile beraber sipariş ilk siparişi veren Cumhurbaşkanımıza araçlarını teslim edeceğiz" diye konuştu. Sözlerini sürdüren Varank, "Ardından da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den randevumuzu aldık, inşallah ikinci aracı da Aliyev'e teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

İLK SİPARİŞ PAZARTESİ TESLİM EDİLECEK!

KOSGEB binası basın merkezinde düzenlenen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) Programı'nın sonuçlarını açıklamak üzere basın toplantısında konuşan Bakan Varank burada yaptığı konuşmasında oldukça önemli konulara değinerek şunları dile getirdi;

"Türkiye'ye yedi cumhurbaşkanı yardımcılığı ile bir kaos düzeni vadeden Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu, depremlerden sonra farklı açıklamalar yaptı. Bunlardan biri de şöyle: Teşvikler verip insanları afet bölgelerinde yatırım yapmasını sağlayacağız. Bakınız biz zaten depremde yıkıma uğrayan ilçeleri Cazibe Merkezleri Programı kapsamına dahil ettiğimizi ve bu ilçeleri en üst seviye teşviklerden faydalandıracağımızı ilan etmiştik. İşte görüyorsunuz, muhalefetin en büyük sorunu bu. Aynısını Amerika'dan ithal danışmanları ile hazırladıkları sözüm ona vizyon belgelerinde de yaptılar. Mevcut durumu araştırmadan, göz boyayıcı vaatler ortaya koymaya çalışıyorlar. Bizim zaten hayata geçirdiğimiz ne varsa bulun bunu vaat olarak vatandaşlarımızın önüne koyuyorlar. İnsan bir şey söylemeden önce onunla ilgili araştırma yapmaz mı? Ama derdiniz iş yapmak değil göz boyamak olunca demek ki hiçbir şeyin önünü arkasını araştırmadan bu vaatleri ortaya atıyorsunuz"

Bakan Varank ilk siparişin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a teslim edileceğini belirtirken ikinci siparişin ise Aliyev'e teslim edileceğini belirterek "İnşallah Pazartesi günü Emine Hanım ile beraber sipariş ilk siparişi veren Cumhurbaşkanımıza araçlarını teslim edeceğiz. Ardından da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den randevumuzu aldık, inşallah ikinci aracı da Aliyev'e teslim etmeyi planlıyoruz. Bundan sonra şirket planlamalarına göre diğer araçların teslimlerine başlayacak" dedi.

ankarabulteni.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.